Temmuz 15

2017

WordPress Nedir – Avantajları nedir

"Bu açık kaynak kodlu blog scriptini hostinginize kurarak kolaylıkla bir blog oluşturabilirsiniz. Kolayca kullanılabilen ücretsiz bir yazılım olması WordPress’in avatajları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yazılımın açık kaynak kodlu olması ise üzerinde herkes tarafından geliştirme ve düzenlemeler yapılabilmesini sağlıyor.

WordPress’in zengin plugin ve tema desteği sayesinde yazılımı kullananlar neredeyse sınırsız bir kişiselleştirme olanağına sahip oluyor. WordPress ile hiç kodlama bilmeyenler bile bir web günlüğü oluşturabilir ve makale ve güncelerini yazmaya başlayabilir. Günümüzde birçok web sitesi Google aramalarında ilk sayfada çıkmayı ister ve bunun için de arama motoru optimizasyonu ayarları yaptırmak için masraf eder. Doğuştan SEO donanımlı olan WordPress kullanıcılarını bu külfetten kurtaran bir yazılımdır. Hemen her türlü web sitesinin oluşturulmasında kullanılabilmesi de WordPress’in avantajları arasındadır. Programlama bilmenizi gerektirmeyen bu yazılımla online alışveriş sitesi, resim ve sosyal imleme sitesi, soru-cevap sitesi gibi türlü siteler hazırlayabilirsiniz.

Kullanıcısına çeşitli pluginler aracılığıyla kolayca arama motoru dostu siteler oluşturabilme olanağı veren WordPress’de yer alan ve birçok kişi tarafından geliştirilen çeşitli eklentiler web sitenize farklı özellikler eklemenizi, sistemi geliştirmenizi ve bazı sorunları çözebilmenizi sağlayabiliyor. Paylaşım ve destek konusunda hemen hiçbir sıkıntısı olmayan bu kurulumu ve kullanımı kolay yazılımın büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri Google arama motoru tarafından kolay ve süratli bir şekilde indekslenmesidir.

Temmuz 06

2017

Fan Bakımı

Laptopunuz aşırı ısınıyor mu? Oyun oynarken Laptopunuz kapanıyor mu? Yada full hd (1080p) Filmler izlerken laptopunuz filmi ağır çekimde mi oynatıyor yada aniden kapanıyor mu? Eğer bu soruların sizde cevabı evet ise hiç geç kalmadan bize ulaşın.Geç kalmanız durumda Laptopunuzun ekran kartı veya Chipseti ciddi hasar alacaktır ve neticesinde onarılamaz bir hal alacağından hiç şüpheniz olmasın.

Laptopunuz alt bölümünden havayı alıp yandan tahliye ederken aşağıda bulunan toz kıl ve benzeri objeleri , tahliye bölümündeki ızgaradan gecemedikleri için bu bölümde birikme yapmaktadır. Neticesinde sıcak hava tahliye edilemediği için fan soğutucu bakırı soğutamaz ve sıcak hava laptopunuz içinde dolaşma ya devam eder.Isı azalmak yerine yükselmektedir.

Laptopların termal koruması vardır ve ısının 60 dereceyi aştığı anda elektriği keser ve ısının 80 - 100 derecelere ulaşmasını engeller.Isı biraz inince tekrar kullanmaya açıktır Laptopunuz lakin bu kapanmalara çok müsadece ederseniz ve daha doğrusu bu uyarıları göz ardı etmeniz ekran kartı - chipsetin aşırı ısıdan zara görmesine sebeb olursunuz.

Bir an önce fan bakımını yaptırmalısınız. Bakım esnasında soğutucu bakır , işlemci , chipset üzerindeki eski kurumuş ve işlevini kaybetmiş termal macun temizlenip , yeniden termal macun uygulanmaktadır.

Haziran 25

2017

Seo Nedir?

İngilizce açılımı Search Engine Optimization olan dilimize çevrilmiş hali de Arama Motoru Optimizasyonu olan S.E.O internet sitenizi Google gibi arama motorlarını kullanarak arama yapan kullanıcılara üst sıralarda göstermek ve sitemize ziyaretçi çekmek için yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir.

İstatistiklere göre Google üzerinde arama yapan kullanıcıların %90’ı yaptıkları arama sonrasında ilk sayfada karşılarına çıkan internet sitelerini ziyaret etmektedir. Sadece geriye kalan %10’luk kesim diğer arama sonuçlarını incelemektedir. Elimizdeki ürünü ilgili kişilere tanıtabilmek ve pazarlayabilmek için arama motorlarında üst sıralarda çıkmak; pazarlanmak istenen ya da tanıtımı yapılan ürünle, o ürünün alıcısı arasındaki ilişki açısından çok önemlidir.

Bunu örnekleyecek olursak, internet üzerinden saat satışı yapan bir mağazamız olsun, Google üzerinde arama yapan kullanıcıların saat ve saat ile ilgili arama yaptıklarında bizim internet sitemizi ilk sayfada görüp sitemizi ziyaret etmelerinin kattığı değer ile, maliyet harcayarak reklam verilen mecralardan sitemizi ziyaret eden kullanıcıların kattığı değerden daha fazladır. Buna göre elimizdeki ilgili ürünü ilgili alıcıya ulaştıracak ve satış potansiyelimizi rakiplerimizin üzerine taşıyacak en etkili ve uzun vadede kalıcı en iyi yol arama motoru optimizasyonudur..

Faydalı Linkler

Yeni Haberler

Bursa Bilgisayar Tamiri

Her türlü Tablet, çevre elemanları, şarz soketi arızaları,batarya ve adaptör arızaları,monitör, lcd ekran, yazıcı, klavye, laptop, notebook, masaüstü pc, arıza tespiti, tamiri, formatlama işlemleri, program kurulumu, program temini, bilgi - veri - data kurtarma işlemleri uzman servis ekibimiz tarafından en kısa sürede en kaliteli şekilde gerçekleştirilmektedir.

Web Tasarımı

Kurumsal kimliğiniz ile uyumlu ve onu yansıtacak en mükemmel estetik, Profesyonel Web Sayfası Tasarımı Hizmeti sunuyoruz. Şirketinizin prestijini Websitenize yansıtmak bizim bizim öncellikli hedefimiz! Çalışmalarımız hedef odaklı - hesaplı web tasarım projeleri üretmek üzerinedir. Çalışmalarımız Akıllı Telefon - Tabletlere uyumludur. Bilgi ve Deneyimlerimize güvenerek Google - Bing gibi arama motorlarında üst sıra garantisi verebiliyoruz.

Veri Kurtarma Hizmetleri

Veri Kurtarma Hizmetleri Genel Müdürü Serap Günal Veri Kaybı yaşayan kişilerin veri kurtarmaya yönelik hareket ederken nelere dikkat etmeleri gerektiğini Wise TV'ye açıkladı.

Veri kaybı yaşandığında kişinin duruma müdahale etmemesinin önemine değinen Günal, veri kurtarma işleminin uzmanlar dışında kimseye teslim edilmemesini, uzmanlığı olmayan kişilerin yaptığı müdahalelerde diskin artık veri kurtarma şansını yitirmiş olabileceğini vurguladı. Disk kapağının normal oda ortamında açılması gerektiğini söyleyen Günal, profesyonel olmayan müdahalelerin geri dönüş şansını azaltarak maliyeti artırdığını da hatırlattı. Kaynak: Wise.tv