veri-kurtarma

VERIKURTARMA NEDIR ? Veri kurtarma, bozulma veya silinme yüzünden erişilemeyen bilgisayar hard diskleri, harici sürücüler, raid yapıları, optik cihazlar, teyp kartuşları (DLT, DAT, LTO), CD/DVD, USB flash bellekler, bellek kartları (SD, xD, CF) gibi elektronik kayıt ortamlarındaki verilerin çeşitli tekniklerle geri getirilmesi işlemidir. Veri kaybı genellikle yazılım hataları, işletim sistemi problemleri, bilgisayar virüsleri yüzünden yaşanılabildiği gibi, mekanik, elektriksel veya insani hatalar sebebiyle de gerçekleşebilir.

Hangi Durumlarda Veri Kurtarma Yapılabilir?

Disk analizleriniz, veri kurtarma laboratuvarlarımızda uzman çalışanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Ücretsiz disk analizleri, gönderdiğiniz medya tarafımıza ulaştırılmadan önce paketleme işlemleri güvenilir bir şekilde yapılmalı ve kargoya teslim edilmelidir. İnternet sitemizdeki talimatları okuyarak, doğru paketleme için bilgi alabilirsiniz.

Bursa Veri KurtarmaDikkat

Veri kurtarma işlemleri, çoğu zaman kullanıcıları açısından son derece hayati bir önem taşıyabilmektedir. Veri kurtarma işlemlerinde yanlış firma tercihi, uygulanan yanlış müdahale ve metotlar nedeniyle veri kurtarmayı olanaksız hale getirebilecek düzeyde, telafisi imkânsız zararlar doğurabilmektedir. Veri kurtarma konusunda profesyonel destek alırken, seçtiğiniz firmanın gerçek ve somut iş tecrübeleri ve referanslarını dikkate almalı , manipüle edici reklam ve referans kirliliğine aldanmamalıyız. Bu tür tüketici haklarını hiçe sayan ve aynı zamanda haksız rekâbet teşkil eden reklamlara itibar edip; veri kayıpları yaşayan bir çok mağdur olduğunu da göz önünde bulundurmalıyız. Bunun yanı sıra tercih edilen firmanın analiz ve işlem süresinin hızlı olması, veri kurtarma süresince doğru bilgilendirme ve iletişim akışı olması da en az veri kurtarma işleminin sonucu kadar önemlidir. Gerçek olmayan maliyetler , şişirilmiş ücretler ve astronomik rakamlarla da karşılaşabileceğinizi göz önüne alarak; maliyet fiyat aralıkları ile ilgili doğru bilgilendirme yapıldığından emin olmak gerekir. (Yapılacak işlem türü ile ilgili alt ve üst maliyet sınırları)

Bursa Bilgisayar Tamiri